ЗОШ І-ІІ ст. с. Неслухів
П`ятниця, 16.11.2018, 08:27
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Лютий » 14 » Використання прикметників для всебічної характеристики предметів і явищ. Усний опис картини зимової природи.
12:30
Використання прикметників для всебічної характеристики предметів і явищ. Усний опис картини зимової природи.

Тема: Використання прикметників для всебічної характеристики предметів і явищ. Усний опис картини зимової природи.
 
Мета: Вдосконалювати вміння використовувати прикметники для всебічної характеристики предметів і явищ; розвивати словотворчі вміння дітей, усне мовлення; виховувати любов до природи.
 
Обладнання: підручник , картинки, кольорові листочки, сигнальні карточки ,роздатковий матеріал.
Хід уроку.
I. Організація класу.
1. Вступне слово учителя.
Продзвенів для нас дзвінок,
Починаємо урок.
Попрацюємо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім дружнім класі
Діти просто молодці!
2.Складання девізу уроку.
--Діти, а давайте разом складемо девіз уроку.
(З розсипаних слів скласти вислів)
Навчати, добре, знати, хто, хоче, все, того.
--Хто з вас хоче багато знати?
--Я рада, що знайшла так багато однодумців.
Коментар до домашнього завдання.
Записати складену на уроці розповідь про зиму.
 
II. Актуалізація знань учнів.
1). Каліграфічна хвилинка.
Зошит свій я відкриваю
Та під нахилом кладу.
Сяду рівно, не зігнусь,
За роботу вмить візьму.
2) Скласти і записати слово.
П т ик р ме ник.
3) . З слів скласти речення.
У , птахи ,відлетіли, вирій.
-Поширте це речення прикметниками.
-Перетворіть його в спонукальне.
4) Повторення граматичних категорій прикметника.
Інтерактивна вправа « Бліц – опитування по ланцюжку».
• Що називається прикметником?
• Яким членом речення є прикметником?
• З якою частиною мови пов'язаний?
• Як змінюються прикметники?
• Які закінчення мають прикметники чоловічого, середнього і жіночого роду в називному відмінку однини?
• Про що можна дізнатись із закінчень прикметників?
 
III. Оголошення, представлення теми та очікуваних результатів .
1. Проблемна ситуація.
Загадка.
….. вуха, ….. хвіст,
….. сам на зріст.
На городі побував,
Нам капустку попсував.
--Які слова пропущені?
--Які слова допомогли відгадати загадку?
--Поставте питання до поданих слів.
2. Повідомлення теми уроку.
Який? Яка? Яке? – на ці питання я відповідаю,
Колір, смак і розмір я вам називаю.
З іменником – братиком дружу завжди.
Хто я? Швиденько мене назви. ( Прикметник).
І саме сьогодні ми будемо вчитися використовувати прикметники для всебічної характеристики предметів і явищ..
3. Інтерактивна вправа « Очікування».
--Чого кожен з вас очікує від уроку?
• Я очікую, що ….
• На уроці мене чекає ….
• На цьому уроці я вивчу ….
• Цей урок навчить мене ….)
--Я теж хочу висловити свої очікування:
• Ви будете активно працювати;
• Доведете, що знаєте багато по темі;
• Умієте точно, гарно висловлювати свої думки;
• Будете злагоджено працювати в парах;
• Зумієте переконати, що знаєте і любите рідну мову.
 
IV. Робота над темою уроку.
1. Правила роботи на уроці.
• Правило піднятої руки
• Уважно слухати вчителя та учнів
• Активно і творчо працювати
• Дружньо співпрацювати у парах і групах
2 ) Робота з підручником.
Добирання прикметників. Вправа 196 (с. 101)
Учні добирають до кожного іменника кілька прикметників, які б характеризували предмет з різних боків. Записують за зразком підручника.
3). Проблемне питання.
--Як ви думаєте, чому зразу після іменника ми вивчаємо прикметник?
Тема ця хоч не проста, та для нас цікава,
Будуть в ній нові слова буде і забава.
І в скарбничку мовну цю, поки вивчим тему,
Мовних скарбів пребагато ми з вами зберемо.
Будуть в ній знання, уміння, правила, завдання,
І пісні, й загадки ваші, і оповідання.
4) Фізкультхвилинка.
5) Творче завдання. Вправа 198 (с. 101)
 
• Утворення сполучень прикметників з іменниками за допомогою поданих прийменників.
 
(З української пісні; за високими горами; перед новим будинком; у синьому морі; від теплого слова)
 
• Складання і записування речень з утвореними словосполученнями.
 
• Визначення відмінка прикметників та позначення їх закінчень.
 
6) Колективне виконання вправи 199.
Робота виконується ланцюжком.
Словникова скарбничка.
Полонина – безліса частина гори,використовується як пасовисько.
• Визначення теми й головної думки тексту.
Учні висловлюють міркування щодо завершеності тексту.
— Як можна продовжити цей текст?
— Для продовження тексту користуйтеся словами з довідки.
• Складання і запис продовженого тексту з метою розкриття думки, висловленої у першому реченні.
 Які прикметники використали ? Які предмети і явища вони характеризують?
7) Гра « Поміркуй і обери».
 
VІ. Закріплення і узагальнення вивченого.
1) .Розвиток зв’язного мовлення за вправою 200.
- Які почуття викликають у вас картини зимової природи?
- Що найбільше захоплює, вражає?
- Доберіть прикметники , які характеризують:
• сніг;
• сонце;
• річку;
• ялинку;
• снігура;
• погоду.
- Давайте усно складемо опис картини зимової природи, використовуючи дібрані прикметники.
 
ВИСНОВОК:
Прикметники дають можливість краще розповісти про предмет, точніше його описати, допомагають яскравіше уявити цей предмет. Без прикметників важко, а то і неможливо описати предмети.
 
2). Робота з диференційованими завданнями.
Діти, у вас на столах лежать листочки різного кольору. Відповідно до кольору виберіть собі завдання.
 
Червоний.
Доповнити речення.
Прийшла (яка?) …. зима. Завив (який?) ….вітер. Замерзла (яка?) …. річка. Падають (які?) ….сніжинки. Сховалися (які?) ….пташки.
Жовтий
Опиши предмет, використовуючи прикметники.( по 3 слова)
Сніг (який?) , ніч (яка?), сонце (яке?).
Синій.
Склади текст – опис . Заєць.
Де живе тварина?
Які у нього вуха, хвіст?
Які у нього лапки, мордочка?
Яка у нього вдача?
 
VІІ. Підсумок уроку
Гра « Творче конструювання».
Словосполучення іменник + іменник замінити на словосполучення прикметник + іменник.
Покрівля з соломи; хвіст вовка;квітка із запахом; дівчинка із вродою.
2.) Хвилинка фразеології.
- Прочитайте фразеологізми.
- Як ви їх розумієте?
- Знайдіть словосполучення іменника з прикметником, визначте їх рід.
Біла ворона – людина, що відрізняється від інших
Бути на сьомому небі – бути в повному захваті
Перемивати кісточки – пліткувати
Левова частка – більша і найкраща частина
Хоч око виколи – непроглядна темрява
3) .Інтерактивна гра «Мікрофон»
- Сьогодні я на уроці дізнався…
- Сьогодні я на уроці навчився…
- Сьогодні я на уроці намагався…
- Найкраще мені вдалося…
4) Оцінювання.
Домашнє завдання.
- Ось і закінчився урок!
І продзвенить для вас дзвінок!
Працювали добре друзі,
Відпочиньте по заслузі!
Категорія: З досвіду роботи Купльовської Г. Г. | Переглядів: 382 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Рубрики
Методична робота [5]
Методична робота
Шкільні новини [6]
Шкільні новини
Накази по школі [7]
Накази по школі
Фотоальбом [3]
Фотоальбом
Вчителям [3]
Вчителям
З досвіду роботи Пишкович С.В. [17]
З досвіду роботи Пишкович С.В.
З досвіду роботи Івашків М.М. [15]
З досвіду роботи Івашків М.М.
З досвіду роботи Івашків Р.І. [12]
З досвіду роботи Івашків Р.І.
З досвіду роботи Купльовської Г. Г. [17]
Учнівське самоврядування [1]
Пошук
Календар
«  Лютий 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
Архів записів
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz