ЗОШ І-ІІ ст. с. Неслухів
П`ятниця, 16.11.2018, 08:27
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Лютий » 14 » Урок розвитку зв’язного мовлення
10:52
Урок розвитку зв’язного мовлення

 Тема.  Урок розвитку зв’язного мовлення. Текст – міркування « Чому важливо бути доброю людиною ?»

Мета:  закріплювати навички правильно будувати текст–міркування, вчити розкривати абстрактно–загальні поняття; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пам’ять, мислення, уміння логічно й послідовно викладати думки на папері, словесно передавати свої почуття й переживання; виховувати людяність, гуманізм у стосунках, , скромність, бажання творити добро.

Обладнання: музичний запис, картки для індивідуальної роботи, портрети відомих людей, сонечко, картки - слова ,прислів’я,презентація..

Хід уроку

  1. Організація класу.

 Створення позитивного настрою:

 Ми всміхнемось сонечку,

Усміхнемось один одному,

Гостям усміхаємся,

Зичим вам добра!

Хай сьогодні в кожне серце,

Радість ця додасть тепла!

 

  1. Мотивація навчальної діяльності

1. Вправа «Мікрофон»

     - На сьогоднішній урок ми візьмемо... (старанність, охайність, спостережливість, працьовитість, доброзичливість, товаристкість, спритність, гарний настрій  ... )

 

 Сьогодні, любі діти, у нас незвичайний урок розвитку мовлення– це урок творчості, натхнення, добра.

Хай думки ваші будуть: добрими, веселими, чесними, світлими, крилатими, достойними, оригінальними і навіть геніальними (читають на екрані).

Мовлення має бути: змістовним, послідовним, багатим, точним, виразним, доцільним, правильним ( читають на екрані).

Кожний із вас спробує побачити свої творчі здібності, розвинути їх.

 

2. Знайомство з гаслом уроку:

      - А працювати ми будемо під гаслом:

     Не дрімати, не лежати,

     Лише думати і міркувати,

     Твори гарно писати.

 

  1. Актуалізація опорних знань учнів.

1)   Гра «Збери прислів’я»:

 вставити пропущене слово (читають на екрані прислів’я з пропущеним словом).

Доброму … ім’я.                (добре)

Лихий … псує.                    (доброго)

… перемагає зло.               (Добро)

Доброму скрізь ….            (добре)

…добром згадуєш.        (Добро)

За добро … платять.         (добром)

  2)   Робота в парах:

- На картках написані прислів’я. Поєднати першу половину прислів’я з другою і записати в зошит.

Хто людям добра бажає,                                 добром платять.

За добро                                                           на добрі справи.

Життя дано людині                                          як удома.

Серед добрих людей -                                     той і собі має.

 

 ІІІ. Повідомлення теми уроку.

Тему нашого уроку підкаже вірш (читають на екрані):

Сказав мудрець:

Живи, добро звершай!

Та нагород за це не вимагай!

Хай оживає істина стара -

Людина починається з добра!

Про що будимо вести розмову? (про добро)

-Сьогодні у нас  урок розвитку зв’язного мовлення, будемо складати текст – міркування « Чому важливо бути доброю людиною ?».

 

  1. Робота над складанням тексту-міркування.

1) Вступне слово вчителя.

13 листопада весь світ відзначає Всесвітній день доброти. Саме 13 листопада 1998 року в Токіо відкрилася перша конференція Всесвітнього руху за доброту, в якій брали участь Австралія, Канада, Японія, Таїланд, Сінгапур, Велика Британія, США. Пізніше до руху приєдналися й інші країни. Спеціально для цього дня французький художник Орель (Aurele) створив символ – відкрите серце.

2)  Створення асоціативного куща до слова «добро».

Добро:

любов до ближнього

дбати про старих і малих

добра посмішка

добрі вчинки

берегти природу

ласкаві слова

любити квіти

дбайливе ставлення до людей

3)Огляд виставки знаменитих людей рідного краю, України, світу .                                                           

      -  Пригадайте прізвища людей, яких  знають у всьому світі за їх чудові добрі справи.

     (Т.Г.Шевченко, Л.Українка, К.Білокур, С.Ротару, Л.Каденюк, О.Лісогор...)

      - До чого закликав у своєму оповіданні В.О.Сухомлинський «Який слід повинна залишити людина на землі»? ( Відповіді дітей.)

     -  Отже, ми живемо для того, щоб творити добро на землі. Це можуть бути великі і малі справи, але дуже необхідні тим, хто мешкає поруч із нами.

4. Поетична хвилина

     - Добрі справи оточують нас скрізь. Це: посаджене дерево, почищене джерело, пошитий одяг, випечений запашний хліб, відремонтований тролейбус, підклеєна книга, подарована усмішка, прослуханий музичний твір, допомога старенькій бабусі ... тощо.

     - Багато поетів закликали нас творити добрі справи. Можливо, хтось пригадає і прочитає напам’ять вірш.

     На доброті існує світ.

     І добротою пахне хліб.

     І мирне небо, в школу йти –

     Це також вияв доброти ...

     І до людей, дітей любов свята –

     Це чистота і доброта 

                                          ( М.Рильський )

              Ти добро лиш твори повсюди,

              Хай тепло твої наповнить груди.

             Ти викопай і почисть криницю,

             Волю дай, нагодуй пташину,

             Приласкай і навчи дитину.

             Бо людина у цьому світі

             Лиш добро повинна творити.

                                           («Твори добро» Л.Іванків)

     Один у другого питаєм:

     Нащо нас мати привела?

     Чи для добра? Чи то для зла?

     Нащо живем? Чого бажаєм?

     І, не дознавшись, умираєм,

     І покидаємо діла ...

                                             (Т.Г.Шевченко)

5. Робота за таблицею «За і проти»

      - Чи потрібні нам добрі вчинки? Для того, щоб зробити висновок, внесемо свої аргументи в таблицю.

     Докази «за»

   Докази «проти»

 

 

 

 

     - Дійсно, красиві справи говорять самі за себе, вони не потребують слів. Про них не треба говорити, їх треба вміти робити.

     От і для нас настав час стати письменниками і викласти на папері твір–міркування .

  1. Підготовка до написання твору – міркування.   

1. Стратегія «Кубування».

          Завітав сьогодні в клас

          На урок знову до вас

          Кубик, діти, не простий,

         Кубик, діти, чарівний.

         Він доріжку прокладає,

         Знання наші перевіряє.

     - Увага! Аналізуємо знання  «Чарівного кубика».

        * Які види текстів ви знаєте?

        * Текст міркування – це ...?

        * Пригадайте будову тексту – роздуму.

        * Яка відмінність тексту –роздуму від інших видів текстів?

2. Робота над пам’яткою.

     У кожного з вас на парті є пам’ятка. Прочитайте її мовчки і пригадайте умови написання твору–міркування. (Діти читають мовчки).

                    Пам’ятка:

1) Кожну частину тексту писати з абзацу.

2) Речення будувати невеликі.

3. Послідовно викладати свої думки.

4) Наводити приклади, докази.

5) Стежити за мовою.

6. Уникати повторів слів.

7) Під час написання складних слів користуватися орфографічним словником.

3. Структурний аналіз тексту.

-Під час висловлення своїх міркувань користуйся схемою:

Твердження:------------------

Доказ (доведення):-----------------------

Висновок:--------------------------

4. Мовленнєва підготовка до написання твору.

     - Запишіть ланцюжок прикметників своєї розповіді.

5. Усне складання твору за схемою.

  1.  «Спроба власного пера».  
  1. Самостійна робота учнів ( написання твору).

   -  Ми у світ приходимо, щоб добро творити, учитись світ любити, доки ще малі. Чому важливо бути доброю людиною?

- Про це і напишіть у своїх творах.

            Схилились голівки до праці мерщій,

            Ти всі перешкоди здолати зумій,

            Працюй наполегливо, швидко, старанно,

            Щоб кожна хвилина не втратилась марно.

 

2. ) Індивідуальна допомога слабшим учням.

  1. Підсумок уроку.

-Даруйте людям добро, радість, не чекайте віддачі. Робіть добро тим, із ким ви, можливо, зустрінетесь лише раз в житті. Пам’ятайте, що все повертається, як бумеранг.

            Я вірю в силу доброти.

             Добро завжди сильніше злого,

            Дає наснагу, щоб цвісти

            І світлу оберать дорогу.

            Я вірю в силу доброти,

            Що має долю роботящу.

             Що хоче, щоб і я, і ти,

            І все було у світі кращим. (В.Крищенко)

Категорія: З досвіду роботи Купльовської Г. Г. | Переглядів: 893 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Рубрики
Методична робота [5]
Методична робота
Шкільні новини [6]
Шкільні новини
Накази по школі [7]
Накази по школі
Фотоальбом [3]
Фотоальбом
Вчителям [3]
Вчителям
З досвіду роботи Пишкович С.В. [17]
З досвіду роботи Пишкович С.В.
З досвіду роботи Івашків М.М. [15]
З досвіду роботи Івашків М.М.
З досвіду роботи Івашків Р.І. [12]
З досвіду роботи Івашків Р.І.
З досвіду роботи Купльовської Г. Г. [17]
Учнівське самоврядування [1]
Пошук
Календар
«  Лютий 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
Архів записів
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz