ЗОШ І-ІІ ст. с. Неслухів
П`ятниця, 16.11.2018, 08:27
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Березень » 2 » «УКРАЇНСЬКА ФІЛОЛОГИНЯ»
09:12
«УКРАЇНСЬКА ФІЛОЛОГИНЯ»

Ведучий. Добрий день, шановне товариство! Напередодні 8 Березня традиційно проводять конкурси для дівчат, визначаючи з-поміж них найпривабливішу, найчарівнішу, найталановитішу. Сьогодні ми пропонуємо красуням нашої школи продемонструвати не свою незрівнянну вроду й численні таланти, а вміння спілкуватися рідною мовою. Про вродливих жінок кажуть, що з їхнього обличчя можна воду пити, а тим, хто гарно говорить, відповідають: «Вашими устами мед пити». Отож ми вирішили знайти в стінах нашого навчального закладу таку вродливицю, якій би пасували обидва фразеологізми. Жінки —- народ мудрий: словами можуть найбільшого впертюха вкоськати і домогтися свого. Саме вміння вишивати словами, пеленати солодкими речами, проймати голосом і вражати дотепом виявлятимуть сьогоднішні учасниці змагання. Найуміліша, найкрасномовніша одержить почесну відзнаку «Українська філологиня—2010».

Відповіді дівчат оцінюватиме компетентне журі, до складу якого входять..

 

Конкурс №1 «Ой я дівчина Полтавка, А зовуть мене Наталка...»

Ведучий. Передусім, шановне товариство, хочу познайомити вас із нашими красунями-філологинями. Оскільки українські дівчата здавна були не з полохливого десятка і завжди говорили самі за себе, то ми теж вирішили надати слово конкурсанткам, щоб вони представили себе самостійно. Для першого конкурсу учасниці повинні були

розповідь про себе, своє походження, звички, уподобання тощо. Оцінюючи розповідь, журі враховуватиме не тільки її змістовність, а й естетичність, стилістичну досконалість, грамотність.

Цей конкурс ми назвали «Ой я дівчина Полтавка, А зовуть мене, Наталка...», бо саме так представляла себе героїня п'єси «Наталка Полтавка» І.П.Котляревського. Послухаймо ж, які україночки завітали сьогодні до нас на сцену.

Ведучий. Спасибі учасницям конкурсу! Гадаю, що журі буде нелегко визначити з-поміж них найпоетичнішу й найкрасномовнішу. Та все ж послухаймо його оцінки за перший конкурс.

 

Конкурс №2 «Ти мій цьомцьомчику»

Ведучий. Кажуть, що слабка половина людства все-таки сильніша за сильну внаслідок слабкості сильної статі до слабкої. Такий собі кучерявий афоризм, а насправді, у житті, все простіше. Досить жінці чи дівчині сказати кілька лагідних, ніжних слів, і непохитні, неприступні серця чоловіків відразу в'януть, м'якнуть, тануть. Ми вирішили з'ясувати, які ж пестливі й водночас підступні словечка мають в арсеналі свого впливу на хлопців наші красуні-філологині. Тож підготували для них конкурс «Ти мій цьомцьомчику»

Шановні конкурсантки, зараз вам потрібно буде по черзі називати вжиті в кличному відмінку пестливі іменники, якими ви звертаєтеся до хлопців, щоб їх улестити, підкорити, інакше кажучи, спеленати. Вживати спільнокореневі слова і довго роздумувати не можна. Та з вас, яка вчасно не підбере пестливого іменника, повинна вийти з кола змагання. Прошу, починаймо...

—    Любчику, цьомчику, пустунчику, буркотунчику, веселунчику, ласунчику, бешкетнику, хитрунчику, товстунчику, спокуснику, зайчику, котику, песику, вовчику, ослику, слонику, ведмедику, кудлатику, їжачку, голубчику, соловейку, горобчику, соколику, півнику, красеню, вродливцю, герою, козаче, лицарю, хлопчиську, розумнику, дурнику, химернику, місяцю, щастячко, пташатко, горечко, серденько, коханнячко.  "

Ведучий. Дякую. А ось послухайте, як зверталася до Хоми Прищепи— героя роману Є.Гуцала «Позичений чоловік, або ж Хома невірний і лукавий» — його жінка: Хомонько-дукачику, Хомонько-карбованцю, Хомонько-лебедику, Хомонько-сатано. Так і казала: «Ти, Хомонько-сатано, любіший мені від ясного сокола». Образні порівняння — це також досить сильна жіноча зброя. Зверніть увагу, як віртуозно володіла нею героїня того самого роману Одарка Дармограїха: «Ти такий розумний, Хомо, неначе по коліна в Біблії!» або «Ти будеш, мов князь, а не такий красивий, мов кабан сивий», а ще «А ти Хомо [...] дивишся [...] так, наче з очей сизих голубів пускаєш». Певно, й наші конкурсантки вміють лоскотати  вуха такими високо поетичними,  яскравими порівняннями. Тож просимо їх пригадати, якими чоловічими якостями й зовнішніми рисами вони захоплюються і з чим їх порівнюють. Порівняльні конструкції також потрібно називати по черзі, не зволікаючи. Ні порівнювані ознаки, ні порівняльні образи повторювати не можна.

—  Ставний, як явір; міцний, як дуб; пишний, мов гетьман, хвацький, як козак; нестримний, як вітер; ніжний, мов сонячний промінчик; сміливий, як тигр; пластичний, як леопард; стрункий, як кипарис; втішний, як котик; відданий, мов песик; солодкий, мов медом помазаний; привітний, як весняне сонечко; надійний, мов кам 'яна стіна.

Ведучий. Від імені хлопчачої половини залу дякую за такі чудові й зворушливі порівняння. Що не кажіть, а хлопці все-таки незрівнянні. Не забуваймо лише нагадувати їм про це.

Передаю слово журі.

 

Конкурс№3 «Хлопець моєї мрії»

Ведучий. Наступний конкурс має на меті з'ясувати, які ж хлопці подобаються нашими красуням. Ми підібрали кількадесят колоритних українських прикметників, які характеризують зовнішність, характер чи поведінку людини. Я називатиму їх по одному, а дівчата відповідатимуть, подобається їм ця ознака в хлопцях чи ні, і чому. Безперечно, для цього треба знати, що означає кожен прикметник. Відповідатиме та, хто першою піднесе руку. А журі враховуватиме активність дівчат і правильність їхніх відповідей. Отож чи до вподоби вам:

 

Можливі прикметники

їхні значення

кремезний

широкоплечий, плечистий

кирпатий

ніс якого задертий догори

опецькуватий

товстий, огрядний, повний, дорідний, гладкий, череватий, барилкуватий

гамалику вати

приземкуватий, присадкуватий, низький

зграбний

доладний, граційний

зизоокий

косоокий

миршавий

непоказний, поганий, поганенький, жалюгідний, сірий, ніякий

гожий

гарний, вродливий, красивий, доладний

знадливий

привабливий, чарівний

ставний

поставний, статурний, показний

тюхтійкуватий

несміливий, боязкий, невпевнений

розважливий

розсудливий, мудрий, поміркований, серйозний

палкий

пристрасний, щирий, чутливий

маркітний

сумний, невеселий, невдоволении

мурлуватий

мовчазний, неговіркий, некомпанійський

ґречний

привітний, щирий, ввічливий

велелюбний

той, що любить багатьох

   
   

Ведучий. Дякую. Як бачите, дівчата в нашій школі - вибагливі й розумні: на милозвучні слова не купуються, шукають тільки ставних, розважливих і ґречних. Війнуваті й мурлуваті їм не до вподоби. Отож робіть висновки, шановні хлопці! А тим часом журі вже підбило підсумки третього конкурсу. Прошу.

 

Конкурс №4«Українська філологиня—славна господиня»

Ведучий. Українські дівчата здавна славилися не лише своєю вродою, мудрістю, дотепністю, а й працьовитістю, старанністю, завзятістю. Гадаю, ці риси властиві й сучасним україночкам. Вони є прекрасними господиньками, ґаздиньками, кулінарочками. А оскільки дівчата претендують на почесне звання «Української філологині», то й господарювати мають філологічно  правильно: готувати жаркеє, а печеню, смажити не бліни, а млинці, пекти не пірожниє, а тістечка*. Тому в цьому конкурсі їм потрібно швидше за інших підібрати українські нормативні відповідники до російських іменників — назв предметів побуту й кулінарії. Пам'ятайте, що відповідатиме та з вас, яка першою піднесе руку. Тож як ви, шановні філологині-господині, називаєте...

 

Російські слова

Українські відповідники

Хрустальный бокал

кришталевий  келих

стакан

склянка

кружка

кухоль

вилка

виделка

сахарница

цукорниця

спички

сірники

поднос

таця

половник

ополоник

скалка

качалка

салфетка

серветка

полотенце

рушник

тряпка

ганчірка

Ведучий. Гаразд, а тепер скажіть, будь ласка, шановні мовниці-трудівниці, чи кладете ви у свої страви...

Російські слова

Українські відповідники

укроп

кріп

лук

цибуля

изюм

родзинки

сливки

вершки

творог

м'який сир

растительное масло

олія

сельдерей

селера

приправа

присмака

отруби

висівки

 

 

 

і

Російські слова

Українські відповідники

укроп

кріп

лук

цибуля

изюм

родзинки

сливки

вершки

творог

м'який сир

растительное масло

олія

сельдерей

селера

приправа

присмака

отруби

висівки

 

 

Ведучий. Гаразд, а тепер скажіть, будь ласка, шановні мовниці-трудівниці, чи кладете ви у свої  страви...


Ведучий. Бачу, що на кухні в дівчат усе гаразд: масло й олію вони тримають у різних слоїках. Але журі цікаво, чи до ладу в них у домі взагалі. Чи є в них...

 

Російські слова

Українські відповідники

прихожая гостиная коврик тапочки

передпокій вітальня килимок

капці

 

Одеяло

 утюг

полки занавески

Ковдра

праска

полиці фіранки

 

 

Ведучий. Дякую, шановні філологині-господині. Хай вам у господарстві так гарно ведеться, що, як кажуть, і півень несеться. А ще гарним ґаздиням бажають: ходіть здорові, і при свині, і при корові. Але вам це не актуально, зате цікаво, як ваші філологічно-господарські навички оцінило журі. Надаю йому слово для оголошення оцінок.

 

Конкурс №5 «Нісенітниця нам до лиця!»

Ведучий. Скажіть, чи може сучасна панночка бути байдужою до косметики? Звичайно, що ні, адже всі вродливиці прагнуть стати ще вродливішими, а тому пильно стежать за новинками косметичної продукції. А от панночки-філологині стежать не лише за тим, що пропонують виробники косметики, але і як її пропонують. Все-таки страшнувато користуватися «тушшю для  ресниц» або «кремом для розпрасовування зморшок».

Наступний конкурс має на меті перевірити, наскільки прискіпливі наші. конкурсантки до мовного оформлення анотацій на косметичних виробах. Зараз кожна з вас одержить текст однієї з таких анотацій і прокоментує його: чи є в ньому помилки, якщо є, то ж їх треба виправити. Конкурсантки за потреби можуть доповнити своїх суперниць і в такий спосіб заробити собі додаткові бали.

 

Даний шампунь розроблений спеціально для покрашеного і тонірованого волосся.-Нова формула по догляданню за волоссям з колоріном стабілізірує красящі пігменти, значно продовжує стійкість і блиск краски. До даного шампуня рекомендується ополоскуватель, який облегшує розчісування волосся

Цей шампунь розроблено спеціально для пофарбованого й тонованого волосся. Нова формула догляду волосся з колорином стабілізує барвникові пігменти, додає фарбі стійкості й блиску. До цього шампуню пропонуємо ополіскувач, який полегшує розчісування волосся

Дякуючи зменшеним абрикосовим кісточкам скраб ніжно очищує шкіру лиця від забруднень та видаляє огрубівші клітки шкіри. Вітамін А нормалізує освіту кератину шкіри, допомагає діленню кліток шкіри і покращує обмін речовин в шкірі. При використанні скрабу Ваша шкіра стане небувало м'якою, ніжною, здобуде еластичність і хороший тонус.

Завдяки      подрібненим       абрикосовим кісточкам   скраб   ніжно   очищає   шкіру обличчя від бруду та видаляє згрубілі клітини   шкіри.   Вітамін   А   нормалізує утворення кератину шкіри, сприяє поділу її клітин й поліпшує обмін речовин у ній. Від використання скрабу Ваша шкіра стане надзвичайно   м'якою,   ніжною,   набуде еластичності й хорошого тонусу

 

 

 

Ведучий, Що ж, наші красуні абищо не куплять. І правильно зроблять. Як можна довіряти своє здоров'я і, зрештою, життя виробам, про які написано якусь карколомну нісенітницю. Отож, якщо хочете, щоб вам довіряли люди, висловлюйтеся завжди грамотно, чітко, зрозуміло.

Передаю слово журі.

 

Категорія: З досвіду роботи Івашків Р.І. | Переглядів: 196 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Рубрики
Методична робота [5]
Методична робота
Шкільні новини [6]
Шкільні новини
Накази по школі [7]
Накази по школі
Фотоальбом [3]
Фотоальбом
Вчителям [3]
Вчителям
З досвіду роботи Пишкович С.В. [17]
З досвіду роботи Пишкович С.В.
З досвіду роботи Івашків М.М. [15]
З досвіду роботи Івашків М.М.
З досвіду роботи Івашків Р.І. [12]
З досвіду роботи Івашків Р.І.
З досвіду роботи Купльовської Г. Г. [17]
Учнівське самоврядування [1]
Пошук
Календар
«  Березень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz