ЗОШ І-ІІ ст. с. Неслухів
Середа, 23.01.2019, 14:29
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Березень » 1 » Творчий проект на тему: "Випалювання по дереву(сокіл)"
18:29
Творчий проект на тему: "Випалювання по дереву(сокіл)"

 

                            Виконавець проекту:

Стець Ігор, учень 7 класу

                                                                                                                     Керівник проекту: Пишкович С.В., учитель трудового навчання

 

 

Випалювання сокола

Хід проектування

 У ході проектування свого виробу я повинен пройти такі етапи:

І. Організаційно – підготовчий етап.

1. Обґрунтування вибору теми проекту.

 Змалечку я пробував свої сили у найрізноманітніших зайняттях рукоділля. І якось у руки мені потрапило зображення будиночка, випаленого на дерев’яній дощечці. Я одразу ж захотів спробувати й собі, оскільки дуже люблю малювати, а це певний різновид малювання. Мабуть і приглянулось мені це зайняття через більшу довговічність таких робіт порівняно із паперовими малюнками. Щоправда я вимушений був розчаруватись, бо не мав спеціального пристрою для випалювання по дереву. Але ж бажання спробувати не давало засвоїтись, тому я взяв звичайний паяльник і почав вправлятись із ним. Звісно ж в мене не вийшло шедевру відразу, бо ж ним важко щось вималювати через відсутність наконечників для тонкої роботи. Після того випадку була ще маса спроб, кожна із яких була кращою за попередню. Мені вдавалось, тому й було цікаво. І коли у школі задали домашнє завдання зробити який-небудь виріб, то одразу ж згадав про випалювання і прийшовши додому взявся за роботу.

2. План виконання проекту.

1. Обґрунтування проблеми, формулювання теми проекту.

2. Визначення обсягу знань і вмінь, необхідних для виконання задуманого виробу.

3. Узгодження з батьками передбачуваних витрат на виготовлення виробу.

4. Пошук, обробка й аналіз потрібної інформації.

5. Оформлення відповідних документів (ескіз, опис, креслення).

6. Добір інструментів і матеріалів.

7. Виготовлення задуманого виробу.

8. Оформлення пояснювальної записки.

9. Захист проекту.

3. Історична довідка.

Художня обробка дерева була відома в IX - X ст. У Росіїїї, багатій на ліси, дерево завжди любили і застосовували багато майстрів народних промислів. Для виготовлення художніх виробів і сувенірів використовують деревину різних порід, добре піддається опорядженні та їх обробки, приймаючи до уваги художні особливості текстури деревини, природні вигини стовбура, будова сучків. Крім деревини використовують кап, берест, лозу. Серед багатьох художніх ремесел, що з обробкою дерева, окреме місце посідає декоративне випалювання. Один із популярних ремесел, глибоко що з традиціями російського народної творчості, випалювання розвивалося параллельно різьбленню, гострінням, мозаїкою і живописними роботами з дереву, нерідко доповнюючи ц івиди мистецтва чи виступаючи самостійно. Колись для випалювання використовували металеві стрижні, кінці яких вогнірозжарювали до червонного кольору чи вживали металеві клейма з вигравіруваними по мотивам народної різьби рельєфним візерунком. Нині застосовують електричний випалювач. Він з понижувального трансформатора, електрошнура і ручки зі штифтом, наконечник якого виготовлений із ніхромового дроту.  

Прийоми випалювання

Приступаючи на роботу потрібно  чітко представляти характер композиції. Потрібно з'ясувати це буде випалювання. Існує три виду випалювання: контурне, силуетне і художнє.

• Контурне випалювання використовують багато початківці. Воно дещо просте та нагадує роботу олівцем при виконання контурного малюнка на папері. Такий тип випалювання виконується, зазвичай, кінцем голки. Контурним випалюванням зручно робити написи. При діяльності з орнаментом можна використовувати цей прийом в рол іштрихування.

• Силуетне випалювання має два прийоми: «гладкий штрих» і «випал». З використанням першого виходить дуже гладка чорна поверхня, без ям і подряпин, без сильних випалів і світлих плям. Цим прийомом можна випалювати досить великі поверхні. Рух голки на більш швидкому темпі дозволяє їм отримати випалені поверхні різних відтінків: від глибокого темного до світло-бежевого. Інший прийом силуетного випалювання – «випал». У цьому прийомі важливо у початку роботи випалити від краю смужку і водночас чітко визначити сам контур малюнка. Звідси і назва цього прийому «випал».

 Художнє, чи малярське, випалювання ґрунтується на контурному і найбільше – силуетному випалюванні. Однак обмежуватися лише набутими навичками недостатньо. Цей прийом випалювання познайомить вас з важливими поняттями. Завдання художнього випалювання у тому, щоб передати не лінію, а об'ємну форму, яку треба побудувати в уявлюваному просторі. Важливо показати, що навколо одні предмети перебувають ближче, інші – далі у глибину та щоміж ними вільний простір. Матеріал зображуваних предметів передається з допомогою різноманітної техніки штриха, різних прийомів тушування. Щоб добре володіти усіма прийомами випалювання, слід бути хорошим рисувальником. Тому радимо початківцям-випалювальникам, якомога більше малювати. Заняття малюванням (особливо олівцем) допоможуть вам стати спостережливішим, розширити кругозір і фантазію.

4. Вироби-аналоги та їх аналіз

 Перш ніж братися за роботу, я ознайомився з подібними виробами. З цією метою я зайшов у Інтернет та переглянув приклади робіт і правила виконання. Мою увагу привернули такі моделі: Модель

 

1. Голова сокола Відмінно виготовлена робота, способом теплового випалювання. Підібрана якісна, світла деревина для основи. Малюнок виконано із дотриманням пропорцій і відмінно передано розміщення частин у просторі. Тон кольору рівний і акуратний.

2. Сокіл на дошці для нарізання Робота виконана для оздоблення дошки для нарізання шляхом теплового випалювання малюнку сокола. Акуратно виконана робота. Дефектів деревини не помічено. Дефекти малюнку відсутні. Пропорції передані точно та обережно. 

 

5. Критерії оцінювання моделей

 • Естетичний вигляд;

• Простота у виготовленні;

 • Підбір матеріалу для основи;

• Акуратність виконання малюнку;

 • Виявлення/відсутність дефектів малюнку та деревини.

ІІ. Конструкторський етап.

 Ескіз задуманого виробу:

Опис моделі виробу

Для виготовлення виробу я підшукав дошку, відшліфував її, обрізав, помив і почистив для надання естетичного вигляду. Краї затесав і заокруглив. Перед початком роботи, коли дошка вже готова необхідно намалювати олівцем майбутні контури малюнка. Можна не боятись малювати тому, що олівець з дошки легко стирається, або змивається. Намалювавши акуратно контури слід приготувати інструменти які необхідні для роботи, ще раз перевірити правильність малюнку, краще перемалювати, якщо щось не так. Звернути увагу на дотримання пропорцій. Якщо все в порядку, можна  приступати до роботи.

 Інструменти, матеріали, обладнання для виготовлення виробу

Матеріали

Дошка (фанера) відповідних розмірів.

 Вимоги до матеріалу

Дошка має бути без дефектів. Має бути гладенькою і відшліфованою. Дошка повинна бути світлого кольору.

 

Інструменти й обладнання

Пристрій для випалювання по дереву (або хоча б паяльник) Олівець Набір насадок для дерево випалювача.

 Підготовка матеріалів до роботи

1) Перевірити дошку на наявність задирок, чи нерівностей.

 2) Перевірити справність приладу для випалювання.

3) Ознайомитись із технікою безпеки при поводженні із елктро приладами.

250 мм

400 мм

4. Креслення виробу

ІІІ. Технологічний етап.

1. Послідовність виготовлення виробу. № Послідовність виконання Зображення

1 Упорядкування робочого місця

2 Підготовка матеріалу до роботи, зачистка дошки, шліфування, оглядання на наявність задирок.

3 Виконуємо малюнок олівцем

4 Коли випалювач розігріється до достатньої температури починаємо наводити контури намальовані олівцем

5 Випалюємо прямими лініями вільні ділянки всередині наведених контурів до отримання задуманого малюнка.

 6 Оцінка якості готового виробу

 2. Розрахунок витрат часу на виготовлення виробу

 

Зміст операції

Витрати часу

1.

Підготовка дошки до виготовлення виробу

30 хв

 

2.

Малюнок олівцем

30 хв

3.

Випалювання основного малюнку

840 хв

Тривалість виготовлення виробу 15 год

 

 

 

 

3. Витрати матеріалів

Матеріал

Витрати за одиницю вимірювання

Витрати матеріалу

Вартість витрат

 

1

Дошка

16.00 (за 1 )

25 см х 40 см

16.00

2

Електроенергія

28.02 (за кВт/год)

 1.4 кВт

39.22

Разом

 

55.22 грн

4. Екологічне обґрунтування виготовлення виробу

Виріб виготовлено із чистих, натуральних природних матеріалів, які є відновлювальними ресурсами. Всі матеріали використані під час виготовлення є екологічно чистими і безпечними для здоров’я людини.

5. Технологічне обґрунтування виготовлення виробу

 • Витрати матеріалів незначні і доступні для придбання .

• Для виготовлення виробу необхідно мати навички середнього рівня малювання.

• Виконання роботи потребує відносно небагато часу.

 • Мінімальне використання інструментів.

 6. Естетичне обґрунтування

• Декоративність

 • Привабливість

 • Приємне оку поєднання кольорів

• Виріб композиційно цілісний

7. Економічне обґрунтування виготовлення виробу

Розрахунок собівартості виготовлення виробу

Собівартість виготовленого виробу включає в себе: Вартість матеріалів, витрати на електроенергію, на оплату праці, амортизаційні відрахування на інструменти й обладнання, реалізацію задуму.

Розрахунок витрат матеріалів.

  1.  За таблицею «витрати матеріалів»,

вартість матеріалів становить = 55.22 грн.

  1. Розрахунок витрат на оплату праці

Оплата праці художника по дереву складає 3 грн. за 1 годину. На виготовлення виробу витрачено 14 год. = 3.00 х 14 = 42.00 грн. Розрахунок відрахувань від заробітної плати складає 36.2% (пенсійний фонд – 33.2%, соціальне страхування – 1.5%, фонд зайнятості – 1.3%, страхування від нещасних випадків – 0.2%). Їх оплачує організація і відносить до собівартості продукції (збільшує витрати на виріб): 36.2% х 42.00 = 15.20 грн. Отже, витрати на оплату праці з відрахуваннями складають: = 42 + 15.204 = 57.20 грн.

3.Розрахунок амортизаційних відрахувань на інструменти й обладнання – амортизаційні відрахування.

До них належать витрати на амортизацію інструментів, які становлять 10% від їх вартості. Назва інструмента Вартість грн. Амортизація грн. Випалювач по дереву 200 грн. 2.00 грн. Повне списування інструмента проходить через 2 роки. Амортизаційні відрахування за 14 год. становитимуть: = 2.00 : 14.00 = 0.14 грн. Загальна собівартість виготовленого виробу складає: С = + + = 55.22 грн. + 57.20 грн. + 0.14 грн. = 112,56 грн.

Міні-маркетингове дослідження

Порівнюючи собівартість виготовленого виробу з подібними виробами, які я бачив на ринку, в магазинах, в Інтернеті, можна зробити висновок, що очевидна перевага за показником собівартості. Ціна аналогічних виробів була від 500 до 800 грн. Провівши маркетингове дослідження я встановив ціну на виготовлений мною виріб – 200 грн.
 

ІV. Заключний етап
 

Готовий виріб.

 

Висновки щодо виконання проекту

Над проектом я працював із великим задоволенням та захопленістю. Завдання, поставлені перед собою - виконав. Труднощів під час роботи не виникало. Виготовлений виріб відповідає моєму задуму. Результатом роботи я задоволений. Картина сподобалась мамі, друзям і знайомим та стала чудовою прикрасою у класі трудового навчання. Виріб вписується майже у всі різновиди дизайну. В майбутньому планую виготовити подібну картину, але із зображенням, що б було ще більшої складності, оскільки людині потрібно завжди прагнути до більшого.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: З досвіду роботи Пишкович С.В. | Переглядів: 3578 | Додав: school | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Рубрики
Методична робота [5]
Методична робота
Шкільні новини [6]
Шкільні новини
Накази по школі [7]
Накази по школі
Фотоальбом [3]
Фотоальбом
Вчителям [3]
Вчителям
З досвіду роботи Пишкович С.В. [17]
З досвіду роботи Пишкович С.В.
З досвіду роботи Івашків М.М. [15]
З досвіду роботи Івашків М.М.
З досвіду роботи Івашків Р.І. [12]
З досвіду роботи Івашків Р.І.
З досвіду роботи Купльовської Г. Г. [17]
Учнівське самоврядування [1]
Пошук
Календар
«  Березень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний хостинг uCoz