ЗОШ І-ІІ ст. с. Неслухів
Понеділок, 22.10.2018, 05:24
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Березень » 2 » Стельмах. «Гуси-лебеді летять…». Система образів повісті
09:28
Стельмах. «Гуси-лебеді летять…». Система образів повісті

Мета:  допомогти учням  усвідомити значущість проблем, які порушуються у творі, їхню важливість для сьогодення та ідейно-естетичну цінність; виховувати школярів на загальнолюдських засадах та нормах народної моралі.

Теорія літератури: автобіографічна повість, сюжет, композиція.

Обладнання: підручник, портрет письменника, видання твору, ілюстрації до нього.

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

 

І. Мотивація навчальної діяльності учнів. Оголошення теми й мети уроку.

  • Вступне слово вчителя.

Є таке поняття – інтелігентність. Здебільшого його пов’язують із людьми освіченими, людьми розумової праці. Але ми читаємо в повісті М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять…» про простих селян, бідняків-хліборобів, що тяжкою працею здобувають хліб собі на прожиття. Звідки ж у них, їхніх дітей така тяга до навчання, до книжок. Звідки такі делікатність, благородство, тонка душевна організація, життєва стійкість та оптимізм? Ці питання і будуть предметом нашого дослідження на уроці.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  • Перевірка домашнього завдання.

(Переказ найяскравіших епізодів повісті М.Стельмаха «Гуси-лебеді летять…» (ІІ-ІІІ розділи).)

  • Бесіда.
  • У зв’язку із чим герой повісті зробив висновок, «що сміх і гріх живуть по сусідству»?
  • Що думає герой , коли бачить на полі обрис жінки, яка несе обід чоловікові-хліборобу?
  • Хто і з якого приводу сказав Михайликові: «Хай тобі, дитино, завжди, завжди добре буде поміж людьми»?
  • Що робила в лісі Люба й про що це свідчить?
  • З якої незвичайної делікатності дідуся дивувалися сусіди?

ІІІ. Сприйняття і засвоєння навчального матеріалу.

  • Виразне читання.

(Учні виразно читають третю умовну частину повісті М.Стельмаха «Гуси-лебеді летять» (ІV-V розділи).)

  • Словникова робота.

(Проводиться  за питаннями учнів.)

  • Евристична бесіда. Обмін враженнями щодо прочитаного.
  • Що нового ви дізналися про героїв
  • Які епізоди запам’яталися найбільше, чому?
  • Які риси характеру Михайлика виявилися під час збирання грибів?
  • Робота над характеристикою героїв.

Заповніть таблицю «Головні та другорядні герої твору М.Стельмаха «Гуси-лебеді летять…»», коротко схарактеризуйте героїв.

 

ГОЛОВНІ ТА ДРУГОРЯДНІ  ГЕРОЇ ТВОРУ  М.СТЕЛЬМАХА «ГУСИ-ЛЕБЕДІ ЛЕТЯТЬ…»

 

Головний герой

  •  

Добрий, розумний, начитаний, мрійник та фантазер, працьовитий, милосердний, поетичний, інколи неслухняний

Другорядні герої

  •  

Чутлива до краси, природи, милосердна

  •  

Працьовитий, самовідданий до жертовності, люблячий

  •  

Працьовитий, майстер на всі руки, делікатний, з чуйною душею

  •  

Віддана чоловікові, дружелюбна, тактовна, працьовита

  •  

Весела, товариська, смілива, працьовита, життєрадісна

  •  

Щира, ніжна, здатна на сильні почуття

Дядько Себастьян

Розумний, уболіває за громаду, за долю дітей, їхню освіту, приязний, товариський

 

 

  • Вікторина «Упізнай героя».

(Зачитуються цитати)

 

IV. Закріплення знань, умінь і навичок.

  • Усне малювання.

За висловом із твору: « І хороше, і дивно, і радісно мені, малому, в цім світі» виконайте усний словесний малюнок.

 

V. Домашнє завдання.

Знати зміст повісті М.Стельмаха «Гуси-лебеді летять…» (V-IV розділи), уміти їх переказувати, визначати риси характеру героїв, пояснювати їхні дії та вчинки.

 

VI. Підсумок уроку.

  • Інтерактивна вправа «Мікрофон».
  • Із другорядних героїв найбільше мені запам’ятався …
Категорія: З досвіду роботи Івашків Р.І. | Переглядів: 365 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Рубрики
Методична робота [5]
Методична робота
Шкільні новини [6]
Шкільні новини
Накази по школі [7]
Накази по школі
Фотоальбом [3]
Фотоальбом
Вчителям [3]
Вчителям
З досвіду роботи Пишкович С.В. [17]
З досвіду роботи Пишкович С.В.
З досвіду роботи Івашків М.М. [15]
З досвіду роботи Івашків М.М.
З досвіду роботи Івашків Р.І. [12]
З досвіду роботи Івашків Р.І.
З досвіду роботи Купльовської Г. Г. [17]
Учнівське самоврядування [1]
Пошук
Календар
«  Березень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz