ЗОШ І-ІІ ст. с. Неслухів
Середа, 23.01.2019, 14:36
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Лютий » 14 » Спостереження за формами прикметників найвищого ступеня ( без вживання термінів).
13:27
Спостереження за формами прикметників найвищого ступеня ( без вживання термінів).

Тема: Спостереження за формами прикметників найвищого ступеня ( без вживання термінів).
 
Мета: практично ознайомити дітей із ступенями прикметників;
розширити уявлення дітей про прикметники;
вчити використовувати ступені прикметників у мовленні;
розвивати мовлення дітей шляхом доцільного використання прикметників; виховувати патріотизм, любов до України.
 
Обладнання: ілюстрація віночку імен, підручник, роздаткові картки, таблиця.
Хід уроку:
I. Організаційний момент.
Сядьте ,діти, усміхніться,
І до мене поверніться.
Будем гарно працюваТИ,
Бо ще більше будем знати
Про країну цю чудову,
Нашу мову веселкову.
II. Актуалізація опорних знань.
1) ) Каліграфічна хвилинка.
Людина без Батьківщини – як насіння без землі.
- Як ви розумієте зміст цього прислів’я?
- Чи знаєте ви же прислів’я про Батьківщину?
Батьківщина – все одно, що материнська любов, - ніщо її не замінить.
Батьківщина- мати, чужина – мачуха.
І птах пам’ятає , де народився.
Де народився, там і пригодився.
У чужій сторонці не так світить і сонце.
Де рідний край, там і під ялинкою рай.
2) Перевірка домашнього завдання .
— Який із текстів є найвдалішим? Чому?
— Що ви можете розповісти про вживання прикметників у різних типах тексту?
3) Гра «Кращий знавець мови».
III. Оголошення теми і мети уроку.
— Сьогодні ми розширимо уявлення про прикметник, дізнаємось, як можуть бути пов’язані значення прикметника і його будова.
 
IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.
 
1. Аналітична робота за підручником .
- Вправа 165
- Прочитай вірш. Знайди в ньому прикметники.
Випиши прикметник – найкращий і утворені від нього прикметники.
Найкращий – гарний, кращий.
Спритний – спритніший, найспритніший.
Ясний – ясніший, найясніший.
- Розібрати прикметники за будовою.
- Подумайте, які зміни в будові слів - прикметників відбулися?
2. Гра « Найкраща пам'ять»
- Письмо по пам’яті. Прочитайте слова в рамочці з завданням написати їх по пам’яті.
Правильно вимовляй і пиши українською мовою
Найкращий наймолодший
найшвидше найсмачніше
найясніші найвеселіші
- Запис по пам’яті.
3. Перевірка письма по пам’яті ( взаємоперевірка в парах)
4. Виведення « Формули успіху».
5. Складання віночка імен учнів класу.
Ім’я своїй дитині батьки вибирають за бажанням. Кожне ім’я неповторне і має особливі значення. Утворилися ваші імена дуже давно і прийшли до нас з різних країн.
— Зараз ми спробуємо сплести віночок ваших красивих імен
— Принесіть квіточку до віночка і розкажіть, що означає ваше ім’я.
 
Жовті квіти. Ці імена прийшли до нас з Древньої Греції.
Катерина – світла і розсудлива людина.
Дарина – божий подарунок.
Євген – благородний.
Червоні квіти. Ці імена прийшли до нас з древньої латинської мови.
Діана – богиня мисливства, охайності та місяця.
Білі квіти. Ці імена прийшли з Персії.
Дар’я – та, що володіє.
Фіалкові квіти. Ці імена прийшли з древньої єврейської мови.
Єлизавета – та, що дала обітницю богу; молитва.
Іван – Бог змилувався.
—Подивіться який гарний віночок утворили ваші імена.
—Якщо вас зацікавили значення імен, ви можете скористатися Словником імен (Вчитель демонструє словник)
V. Закріплення і систематизація знань.
1. Гра «Асоціація»
Завдання: дібрати до іменника прикметники різних ступенів порівняння.
Небо – голубе, голубіше, найголубіше.
Зима – холодна, холодніша, найхолодніша.
Україна – мила., миліша, наймиліша.
- Як , на вашу думку, для чого потрібні ступені прикметників?
2. Робота в групах «Заміни прикметником»
- Завдання: заміни словосполучення прикметником.
1 група:
Небо світло – синього кольору. (Голубе).
Гаї, в яких ростуть берези. ( Березові).
Друзі, що ніколи не зрадять.( Вірні).
Мама, завжди лагідна, мила, привітна до своїх дітей. (Ніжна).
Пісні, що лунають надвечір. (Надвечірні).
2 група:
Сталь, покрита нікелем. (Нікельована).
Вартові, що пильно несуть службу. (Надійні).
Людина, що не розмовляє, не говорить. (Німа).
Гніздо пташки невеличких розмірів. (Мале).
Завдання, що не викликає труднощів. (Легке).
3 група:
Кімната великих розмірів. (Велика).
Сопілка, зроблена з калини. (Калинова).
Ноша, яку важко нести. (Важка).
Герої, які прийшли з казок.(Казкові.
Найвища оцінка.(Відмінна).
- Зачитування відповідей груп.
3. Гра « Я-найкмітливіший».
- До прикметників дібрати слова «ланцюжок ступенів порівняння»
- Чи з всіма прикметниками можна утворити ступені порівняння прикметників?
Свіжий хліб – Свіжа новина. (свіжіше., найсвіжіший).
Пряме волосся – пряма людина.( пряміше, найпряміший).
Сивий дідусь – сивий туман.
Кам’яна стіна – кам’яне серце.
VI. Підсумок уроку.
Гра «Мікрофон».
- Які завдання ми виконували на уроці?
- Що нового ми дізналися про прикметник?
- Який зв’язок будови слова з темою уроку ?
-Які ігри ми використовували на уроці ?
-Що вам найбільше запам’яталося ?
Категорія: З досвіду роботи Купльовської Г. Г. | Переглядів: 120 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Рубрики
Методична робота [5]
Методична робота
Шкільні новини [6]
Шкільні новини
Накази по школі [7]
Накази по школі
Фотоальбом [3]
Фотоальбом
Вчителям [3]
Вчителям
З досвіду роботи Пишкович С.В. [17]
З досвіду роботи Пишкович С.В.
З досвіду роботи Івашків М.М. [15]
З досвіду роботи Івашків М.М.
З досвіду роботи Івашків Р.І. [12]
З досвіду роботи Івашків Р.І.
З досвіду роботи Купльовської Г. Г. [17]
Учнівське самоврядування [1]
Пошук
Календар
«  Лютий 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
Архів записів
Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний хостинг uCoz